Get Adobe Flash player
Reklama 2
Ormondo
Reklama 4
LublinInspiruje
PL_portal

polite11 opt

Politechnika Warszawska otrzymała ponad 27 mln zł na rozbudowę gmachu nowej kreślarni na Wydziale Transportu. Dzięki rozbudowie  zwiększyła się funkcjonalność oraz powierzchnia dydaktyczna. 

Budynek Wydziału Transportu zyska nowe skrzydło, które zostanie wyposażone w nowoczesne rozwiązania w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych, m.in.: w laboratorium powstanie zestaw stanowisk wyposażonych w jeden z najnowocześniejszych komputerowych systemów sterowania ruchem na stacjach kolejowych oraz Metra Warszawskiego, wyposażenie laboratoriów specjalistycznych w zakresie systemów radiokomunikacyjnych, teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dla potrzeb transportowych, modernizacja laboratoriów polegająca na stworzeniu kompletnego i nowoczesnego toru przetwarzania sygnału z uwzględnieniem specyfiki transportowej, stworzenie bazy laboratoryjnej dla badania i wspomaganego komputerowo projektowania systemów sterowania i diagnostyki.

Nowe skrzydło będzie miało 5 kondygnacji. Zostaną w nim zastosowane rozwiązania ułatwiające dostęp do edukacji osobom niepełnosprawnym (pochylnia, podjazdy dla wózków, windy, odpowiednio wyposażone łazienki, właściwa szerokość drzwi, zamki do drzwi umieszczone na odpowiednich wysokościach, posadzki na jednym poziomie, wszystkie pomieszczenia oznakowane językiem Braille’a).

Oprócz udogodnień infrastrukturalnych osobom niepełnosprawnym zapewniono również możliwość kształcenia na odległość. Prezentacja projektu znajduje się na stronie http://www.poiis.opi.org.pl/

Projekt Politechniki Warszawskiej „Rozbudowa Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej” uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. Instytucją Wdrażającą w zakresie szkolnictwa wyższego jest Ośrodek Przetwarzania Informacji Instytut Badawczy (OPI). Odpowiada za cały proces od ogłaszania konkursów dla uczelni, poprzez weryfikację wniosków, aż do podpisania umów, rozliczania projektów i ostatecznej oceny ich rezultatów - powiedział dr Olaf Gajl. Dyrektor OPI od 2008 r. podpisał 50 umów na łączną kwotę ponad 3 mld 62 mln zł (suma dofinansowania: prawie 2 mld 868 mln zł). W ramach ogłoszonego w 2012 r. konkursu uczelnie złożyły 47 wniosków (na łączną kwotę dofinansowania 1 mld 812 mln), z których 31 oceniono pozytywnie pod względem formalnym. Po zakończeniu oceny merytorycznej. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Instytucji Pośredniczącej w tej części PO IiŚ zatwierdził zaproponowaną przez komisję listę projektów rekomendowanych.

  •  PATRONATY
    PATRONATY
  • Nie tylko z NBP
    Nie tylko z NBP
  • Z Parlamentu
    Z Parlamentu
  • AFISZ kultury
    AFISZ kultury
  • ZAPROSILI NAS
    ZAPROSILI NAS
  • Liderzy Gospodarki
    Liderzy Gospodarki